Jdi na obsah Jdi na menu
 


aukce výrobků chráněné dílny ROLNIČKA

28. 2. 2010

internetová benefiční aukce výrobků chráněné dílny ROLNIČKA

cituji z:

http://www.aukce.diakoniecce.cz/

Obrazek

internetová benefiční aukce výrobků chráněné dílny

Diakonie ČCE – střediska Rolnička z jihočeské Soběslavi.

......... to nejlepší z naší chráněné dílny a výtvarného kroužku s doplňkem obrazů od známých mistrů. Podobně jako ostatní chráněné dílny vyrábíme věci z keramiky, dřeva, vitráží… Ale jak sami uvidíte, výrobky z Rolničky jsou krásné, jedinečné a mají zcela osobitý charakter. Pokud nám nevěříte, tak neváhejte, vstupte rovnou do naší aukce a přesvědčete se sami.

A pro milovníky starých dobrých parních vlaků máme navíc v dražbě lákavou nabídku s překvapením, kterou nám věnovaly Jindřichohradecké místní dráhy a.s.

Vše ostatní o nás se dozvíte na www.rolnicka.cz, nebo nám volejte, pište, či za námi rovnou přijďte osobně. Každý je u nás vítán.

Děkujeme za Vaši podporu a zájem. Doufáme, že se dobře pobavíte a přejeme vám štěstí v naší dražbě. Výtěžek aukce je určen ve prospěch centra denních služeb pro děti a mladistvé. Vydražené výrobky budeme zasílat i poštou.

Vaše Rolnička!

P.S. Majitel výrobku vydraženého za nejvyšší částku od nás získá navíc malý dárek.

Diakonie ČCE – středisko Rolnička ze Soběslavi od roku 1993 pomáhá dětem a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. K dnešnímu dni využívá služeb Rolničky více než 60 dětí a dospělých s postižením z celého Táborska.

cituji z:

http://www.aukce.diakoniecce.cz/

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

V překrásném prostředí divadla Na Čertovce se konala

benefiční akce Rolničky koncem roku 2009:

Tisková zpráva 21.prosince 2009

Poklad z Čertovky vynesl 91 650 Kč a částka není konečná…

Po Divadle Na Zábradlí a Divadle DISK zamířilo středisko Diakonie ČCE ze Soběslavi Rolnička s benefičním večerem do pražského Divadla Čertovka. Prosincovým večerem, který si nenechalo ujít více jak sto návštěvníků, opět provázel herec a přítel Rolničky Jaroslav Dušek.

„Touto akcí jsme sledovali nejen zisk finančních prostředků pro chráněné bydlení Rolničky, ale zároveň jsme chtěli, aby si návštěvníci večer příjemně užili a cítili se dobře.“ uvádí Karel Novák, ředitel Rolničky.

Nechyběl tak pestrý hudební i taneční program, velký úspěch sklidilo předtančení mistryň světa a Evropy z tanečního studia Žába z Veselí nad Lužnicí se žáky z Rolničky na píseň Michala Hrůzy Bílá velryba i vánoční písničky Petry Bílkové, Agáty Duškové a Vojty Duřta.

Po tanci a zpěvu následovala očekávaná benefiční dražba. Největší souboj se strhl o kytičku barborek, kterou si nakonec za 5 500 Kč odnesla herečka Jitka Schneiderová, tašku „od Baluka“ a nebo medovník v podobě čerta. Své majitele si našly i nádherné obrazy z výtvarného kroužku, za nejvyšší částku 10 000 Kč byl vydražen obraz Prakapra. Celkově v benefiční dražbě získala Rolnička ve prospěch chráněného bydlení částku 60 950 Kč. V následném prodeji ostatních obrazů z výtvarného kroužku mohla přidat dalších 30 700 Kč. Výtěžek bude na víc po odečtení nákladů zdvojnásoben Nadací Divoké husy až do výše 60 000 Kč.

„Mám velkou radost, že večer Rolničky diváky bavil, o čemž svědčil nejen závěrečný potlesk, ale i výtěžek, který je dvakrát vyšší než v loňském roce. Doufám, že se nám podaří zachovat tradici a i v příštím roce se nám podobný večer v prostředí pražských divadel vydaří.“ dodal na závěr Karel Novák.

 

Diakonie ČCE – středisko Rolnička šestnáctým rokem poskytuje služby dětem a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. K dnešnímu dni využívá služeb Rolničky více než 60 dětí a dospělých z celého Táborska.

Za Rolničku

Mgr. Eva Janatová

Kontakty s veřejností

Tel: 733 127 041

e-mail: fundraising@rolnicka.cz

www.rolnicka.cz