Jdi na obsah Jdi na menu
 


Detoxikační prostředky a podpůrná léčba?

18. 5. 2010

http://www.lekarna.cz/gesavit-50-cps-30-bg/


(30 tablet) ((BG znamená s BETAGLUKANY))

GESAVIT 50 cps.30 BG
Gesavit je vynikajícím podpůrným prostředkem u nemocných jak se záněty, tak se závažnými onemocněními rakovinou.

Výrobce: GS pharma s.r.o.

Dostupnost: skladem externě
Balení: 1 balení
Kód výrobku: 136433
  
 Naše cena: 1.237,00 Kč
 
Cena bez DPH 10% 1.124,50 Kč
Běžná cena: 2.165,00 Kč
Ušetříte: 43 %

Koupit

 ks 

Hlídací pes
 info Hodina splněných přání
Aktuální žebříček | info   

Popis výrobkuDiskuzeHodnoceníPopis výrobku GESAVIT 50 cps.30 BG
GESAVIT je produktem metabolismu mikroorganismu Pen. oxalycum (patent EU, USA, Kanada). Strukturálně je řazen do skupiny antrachinonů. Antrachinony jsou v současné době předmětem intenzivních studií s cílem popsat jejich rozsáhlé teoretické možnosti uplatnění v léčbě i velice závažných onemocnění. Mnohé látky, které jsou produktem metabolismu těchto mikroorganismů, jsou již řadu let využívány jako látky vysokého významu v mnoha oborech lidské činnosti. GESAVIT se k těmto látkám úspěšně řadí. Záhy po svém objevení, na konci dvacátého století, se GESAVIT stal nadějnou substancí, která nalezla své využití ve farmacii. Velké naděje byly vkládány zejména do možného spektra účinku v oblasti imunitního systému. Studie, provedené Akademií věd ČR a dalšími špičkovými ústavy, prokázaly že GESAVIT je především velice účinným podpůrným preparátem při léčbě onkologických onemocnění (inhibice růstu nádorů), zánětlivých stavů, virových a bakteriálních onemocnění (podpora antiinfekční imunity), při léčbě prekanceróz různých orgánů. Studiemi bylo také zjištěno, že GESAVIT je absolutně netoxický a nemá žádné vedlejší účinky.

GESAVIT® 50BG (účinná látka GESAVIT 50 mg, účinná látka Beta glucan 24 mg) je určen především pro pacienty se stanovenou diagnózou. Jedná se o pacienty s vážnými onkologickými onemocněními, kde Gesavit® 50 BG působí jako velice účinná podpůrná léčba. Ve Výzkumném Ústavu pro Farmacii a Biochemii České republiky byl prozkoumán vliv GESAVITu na inhibice nádorových buněk. Výzkumy prokázaly, že GESAVIT při perorálním užívání inhibuje růst nádorových buněk až o 74 %. Přitom při vyšetření nebyly zjištěny žádné změny v orgánech, což prokazuje, že GESAVIT úspěšně účinkuje při nádorových onemocněních, aniž by se prokázala toxicita nebo vedlejší účinky. Toho je dosaženo normalizací apoptózy, tedy řízené smrti buněk v organismu. Apoptóza zajišťuje rovnováhu mezi buněčnou smrtí a buněčným dělením, proto se její proces uplatňuje zejména v likvidaci poškozených a jinak narušených buněk, a to ve smyslu zamezení jakéhokoli případného nádorového bujení poškozené buňky. Apoptóza je vnímána jako pozitivní proces, ke kterému sahá i samo lidské tělo v průběhu svého vývoje. Apoptóza se v masovém měřítku uplatňuje i ve správném vývoji T-lymfocytů v brzlíku a B-lymfocytů v kostní dřeni.

GESAVIT® 50BG je také vysoce účinným podpůrným prostředkem při léčbě zánětů, virových a bakteriálních onemocnění. Působí tím, že posiluje imunitní systém ve smyslu stimulace B buněčné subpopulace (B-lymfocytů - podpora antiinfekčí imunity), která byla prokázána studiemi provedenými oddělením imunologie a gnotobiologie, MBU AV ČR. GESAVIT® 50BG má totiž schopnost zvyšovat množství T-lymfocytů. Imunitní systém se skládá z mnoha různých typů buněk a rozpustných složek. Každá z těchto buněk a složek imunitního systému plní určitou funkci, jejímž cílem je rozpoznat a reagovat na jakoukoliv pro tělo cizí částici. Dokonalá funkce imunitního systému je zcela nezbytná k přežití. Z toho důvodu jsou jednotlivé imunitní reakce několikanásobně jištěny, aby celý systém pokryl případný výpadek jednotlivé funkce. Jedněmi z hlavních součástí imunitního systému jsou: B-lymfocyty a T-lymfocyty.

B- lymfocyty
Hlavní funkcí B-lymfocytů je tvorba protilátek (také označovaných jako imunoglobuliny nebo gamaglobuliny). B-lymfocyty vznikají z tzv. kmenových buněk v kostní dřeni, kde také dozrávají. Po rozpoznání antigenu (cizí částice) se B-lymfocyty přeměňují v tzv. plazmatické buňky, které produkují velká množství protilátek. Ty se pak dostávají do krve, dýchacích cest, střeva atd. Protilátky jsou vysoce specializované bílkoviny schopné reagovat prakticky na jakýkoli mikroorganismus, který napadne naše tělo.

T-lymfocyty
Funkce T-lymfocytů je jednak přímá (likvidují buňky napadené mikroorganismy), jednak nepřímá (regulují funkci ostatních imunitních buněk). Stejně jako B-lymfocyty vznikají i T- lymfocyty v kostní dřeni. Na rozdíl od nich však záhy putují do brzlíku, kde dozrávají. Zralé T- lymfocyty opouštějí brzlík a putují do lymfatických orgánů, hlavně sleziny, lymfatických uzlin, kostní dřeně a do krve. Stejně jako protilátky mají i T-lymfocyty schopnost vázat se na neomezený počet antigenů (a tedy mikroorganismů).

Co je Beta glukan?
Glukany jsou polysacharidy s dlouhým řetězcem, jejichž jediným komponentem je glukóza. Značná pozornost se obrací na tzv. lékařské houby, v nichž obsažené polysacharidy jsou schopny lidskému organizmu poskytnout výraznejší protiradiační účinek na rozdíl od glukanů izolovaných z jiných zdrojů. Do této skupiny patří Beta glukan izolovaný z hlívy ústřičné.

Proč GESAVIT® 50 BG?


GESAVIT® 50BG (účinná látka 50 mg v kombinaci s Beta glucanem) má rovněž stejné účinky jako GESAVIT 50 s tím rozdílem, že Beta glucan, který má silné protiradiační a imunostimulační účinky, podporuje GESAVIT 50 a především je účinnější během léčby chemo- nebo radioterapií. Beta glukan obsažený v Gesavitu 50 BG má vyjímečnou čistotu a díky tomu i vysokou aktivitu. Čistota fungálního Beta glukanu dosahuje 93% (+/- 2%).

Doporučujeme užívání GESAVITu® 50 BG:

Onkologie:


Pacientům, kterým nádor nebo rakovina byly již prokázány (karcinomy trávicího traktu, prsu, děložního čípku, prostaty a plic)
Pacientům se zjištěnou prekancerózou
Pacientům,kteří procházejí chemo-nebo radioterapeutickou léčbou

Při onkologických onemocněních doporučujeme GESAVIT® 50 BG v dávce 2-3 tobolky denně, v případech metastáz až 4 tobolky denně na dobu minimálně 3 měsíce (o dalším užití se poraďte s ošetřujícím lékařem).

Gastroenterologie:


při zánětu trávicího traktu (žaludek, žlučník, střeva atd.)
polypy, divertikulosa, ulcer, colitis, Crohnova choroba

Gynekologie:


při prokázaných HP virech
při zánětech děložního čípku, pochvy
při funkčních stavech mléčné žlázy (mastodynie, mastopatie)

Urologie:


při zánětech močových cest
při benigní hyperplasii prostaty

Při výše zmíněných potížích doporučujeme dávkování GESAVIT 50 BG min. 2 kapsle denně, při vážnějších stavech 3 kapsle denně po dobu min. 2 měsíců (o dalším užití se poraďte s ošetřujícím lékařem).

Dávkování a způsob užití:


2-3 kapsle denně. Kapsle se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.
Po chirurgickém odstranění nádorových ložisek, důrazně doporučujeme užívat 2 kapsle denně pro zabránění vzniku metastáz.
V případě úspěšné léčby nádorového onemocnění je doporučována několikaměsíční podpůrná kůra našeho preparátu, min. 1 kapsle denně.

Nežádoucí účinky:


Nejsou známy.
Sledováním nebyla prokázána žádná toxicita preparátu GESAVIT®50BG .
Účinná látka také není návyková. Je přirozeným jevem, že složky přípravku GESAVIT® 50BG mohou zbarvit stolici do červena.
GESAVIT® 50 BG nesmí užívat těhotné a kojící ženy a děti.
GESAVIT® 50 BG mohou bez problémů užívat fenylketonurici, pacienti s celiakií a alergici.
Rovněž nejsou známy nežádoucí účinky při současném používání jiných léků či potravinových doplňků. Při případném výskytu neobvyklé reakce (např. kožní vyrážka) přestaňte přípravek používat a poraďte se o dalším užívání s lékařem.
Sledováním nebyla prokázána žádná toxicita preparátu GESAVIT® 50 BG

Skladování:
Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu.

Upozornění:
Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dodržujte pitný režim. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určen po těhotné či kojící ženy a děti. Užívejte pouze do data uvedeného na obalu.

Složení:
Účinná látka: GESAVIT (50 mg v kapsli), beta-1,3/1,6-D-glukan (z hlívy ústřičné, mikronizovaný, 24 mg)
Přídavné látky: maltodextrin(166 mg), želatinové kapsle(80 mg)
GESAVIT® 50 BG neobsahuje konzervační látky, chemické složky ani syntetická barviva.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

http://www.lekarna.cz/vilcacora-povder-zeleny-caj-100g/


Při přípravě
15 MINUT VARU to je už skoro zajímavé!!!!

Vilcacora Powder 100g
VILCACORA - Amazonská liána. Čaj má široký záběr působnosti proti různým nemocem - příznivě působí proti zánětům, virům a nádorovým onemocněním.

Výrobce: PHOENIX DIVISION S.R.O. «-------------- s. r. o. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Popis výrobku Vilcacora Powder 100g


Účinky
Pravidelné užívání Vilcacory významně přispívá k celkovému posílení obranyschopnosti a vitality organismu. Vilcacora není určena jen nemocným, ale může nabídnout velmi mnoho i zdravým osobám. Kdo by chtěl udělat něco pro svoji kondici, neměl by zapomenout na denní užívání čaje z vilcacory. Účinnost ocení ke zlepšení kondice nejlépe sportovci.

Příprava
Dvě čajové lžičky do 1 litru vařicí vody a 15 minut povařit, pak možno uchovat v lednici.

Denní dávka maximálně 3 šálky.

Lidové použití
Lidové použití léčivých rostlin je běžné, důležitá je však při jejich užívání důslednost a trpělivost, protože tyto prostředky nemají většinou okamžitý účinek, nýbrž často se mohou léčebné účinky projevit až po delší době.

Vilcacora svým velkým rozsahem léčivých účinků zaujímá zcela zvláštní místo mezi léčivými bylinami. Následující seznam jejího působení proti nejrůznějším onemocněním není samozřejmě úplný, přesto je úctyhodný.

Onemocnění
Vilcacora s úspěchem léčí onemocnění jako je artritida, astma, diabetes, nejrůznější nádory, leukémie, rakovinná onemocnění ženských pohlavních orgánů, AIDS, revma, záněty, infekce, cysty, gastritida, hemeroidy, kapavka, oslabení imunitního systému, onemocnění močových cest, žaludeční vředy, zamezení početí, menstruační potíže, léčení ran, deprese, anémie, kandidoza, kožní problémy, poruchy spánku, poruchy trávení, žaludeční vředy, trvalá únava, vysoký krevní tlak, k prevenci proti volným radikálům atd.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%
charakteristika
podle
firmy

http://www.leros.cz/
http://www.leros.cz/byliny/vilkakora-vilcacora-uncaria-kocici-drap/


Vilkakora - vilcacora - Uncaria - kočičí drápLatinský název
Uncaria tomentosa (Rubiaceae - Mořenovité)

Lidové názvy
Unkárie, kočičí dráp, Cat´s Claw, Uňa de Gato.

Sbíraná část
Kůra z kmene a kořenů (Vilkakora cortex)

Použití
Užívá se při zánětlivých onemocnění, revmatismu, astmatu, artitidy, infekcí močových cest či chorobách zažívacího traktu.
Užívá se při onemocnění pohybového aparátu - bolesti kloubů, svalů a šlach. Její protimikrobní vlastnosti se uplatní při
chorobách jako je chřipka, záněty horních cest dýchacích. Prokazuje rovněž silný antioxidační účinek.

Charakteristika
Uncarie je dřevnatá popínavá liána, dosahující délky až 30 m. Kůra je na povrchu světle hnědá, s vláknitou strukturou. Větve jsou porostlé charakteristickými dřevnatými trny, které jsou uspořádané v párech a jsou zakončené ostrým hrotem. Podle nich získala i jedno z mnoha lidových názvů kočičí dráp.

podle
firmy

http://www.leros.cz/

POZOR ASI PĚKNÁ ŠARATICA?!
http://www.leros.cz/caje/leros-natur/detox-cistici-caj-s-vilcacorou/
LEROS Natur Detox, Čistící čaj s vilcacorou

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

PRO VÍCE INFO
o vilcacoře:
cituji z:
http://www.lekarna.cz/olimpex-cats-claw-tob-30x300mg/


Cats Claw, lainsky Uncaria Tomentoza, lidově Vilcacora. Název je odvozen od španělského Una de gato, což znamená kočičí dráp. Pojmenování vzniklo díky trnům pokrývajícím výhonek.

Při běžné sklizni se sbírá pouze kůra, aby nedošlo k poškození kořenů. Cats Claw je indiány kmene Ashanica považováno za posvátné. Tradičně se používá při léčbě artritidy, poruchách trávení, při ženských hormonálních poruchách a jako podpůrná léčba při nádorových onemocněních.

Užití:

u chorob zažívacího traktu: žaludeční katary,žaludeční vředy, Crohnova choroba, divertikulitidy, hemeroidy, úplavice, střevní paraziti, záněty tlustého střeva, zácpa, plynatost, poruchy střevní mikroflory, průjem, dráždivý tráčník, nádorová onemocnění zažívacího traktu
u poruch imunitního systému: chronický únavový syndrom,u oparů, kandidóz, zánetů kloubů revmatického i jiného původu, u zánetů prostaty.Používá se rovněž jako podpůrná léčba nemocných AIDS.

HLE
HLE
HLE
Kontraindikace: s ohledem na silné imunitní reakce nevhodné pro pacienty s endoprotézou.
!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!


Balení: 50 tobolek á 300 mg

Jedna tobolka obsahuje: 300 mg přírodní Cats Claw

Dávkování: 2 tobolky denně, v akutních případech a rovněž při těžkých chronických stavech po dohodě s lékařem je možné dávkování upravit.

Není určeno pro děti

Skladovat v suchu při teplotách do 25 st.C.

cituji z:
http://www.lekarna.cz/olimpex-cats-claw-tob-30x300mg/
Olimpex Cat´s Claw tob. 50x300 mg
Tradičně se používá při léčbě artritidy, poruchách trávení, při ženských hormonálních poruchách a jako podpůrná léčba při nádorových onemocněních.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
PRO VÍCE INFO
o vilcacoře:

http://www.leros.cz/byliny/
leros@leros.cz

LEROS, s. r. o. Zbraslav
                U Národní galerie 470, 156 15 Praha - Zbraslav, Česká Republika
    
   Sekretariát GŘ 257 898 201
Ústředna: +420 257 898 111

ČASTÉ DOTAZY - FAQ
Jaké bylinky či bylinné směsi jsou vhodné pro obnovu imunity a zlepšení průběhu chemoterapie?


V poslední době u nás stoupá zájem zejména o rostliny s imunostimulačními účinky. K takovým rostlinám patří echinacea, vilcacora, lapacho.

Dnes mezi nejznámější pravděpodobně patří echinacea - třapatka, která představuje silně imunostimulační prostředek. Nejvíce účinných látek najdeme v jejím kořeni, lze však využívat i nachové okvětní lístky. Léčivý účinek je zřejmě dílem celého komplexu látek. Na trhu dnes existuje spousta lékových forem, které obsahují extrakty z třapatky. Naše firma vyrábí čaj LEROS Natur – Echinacea Tea, imunita, jehož součástí kromě kořenu třapatky je také květ černého bezu, šípky a tymiánová natˇ.

V poslední době se stala hitem peruánská liána Uncaria tomentosa neboli Vilcacora. Je součástí našeho čaje LEROS Natur Detox, čistící čaj.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%