Lapacho - a jiné dary přírody
cituji z: http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/caje-lecive-lapacho
Čaje léčivé: Lapacho
AbecedaZdraví.cz > Doplňky stravy > Čaje léčivé: Lapacho
Lapacho není tradičním čajem. Je to bylinný nápoj jihoamerických Indiánů, připravovaný z vnitřní kůry lapacho stromu, který roste v Argentině. Tento ne-čaj se používá proti velkému množství různých infekcí. V 60.letech bylo zjištěno, že naftochinon extrahovaný z této stromové kůry má silné účinky proti virům, bakteriím i houbám.
Dnes již je prokázáno, že lapacho podporuje léčení nádorových onemocnění a leukémie. Lékař Dr. Paulo Martin, který byl pověřen výzkumem lidového léčitelství Indiánů v Jižní Americe, podal zprávu o tom, že jej Indiáni z kmene Callawaya používají úspěšně k léčbě rakoviny a při terapii četných nemocí. Substance obsažená v kůře stromu byla nazvána Lapachol a po několika testech vykázala silný protinádorový účinek.
Moderní výzkumné laboratoře v celosvětovém měřítku zkoumají substance Lapacho stromů a zkoušejí jejich neobyčejné terapeutické možnosti. Čaj vyroben z vnitřní kůry stromu byl v roce 1991 uveden také na evropské trhy.
Čaj z kůry nasypeme do vroucí vody, necháme 5 minut povařit a 20 minut louhujeme.
Pro léčebné účely se doporučuje pravidelná, měsíc trvající kůra, kdy pijeme 3x denně 1 šálek mezi jídlem. K preventivním účelům postačí jeden šálek denně či ob den.
Produkt z Lapača P´au D´Arco nemá nežádoucí vedlejší účinky, je vhodný k podávání i pro děti.
Kladné účinky čaje Lapacho byly prokázány v těchto směrech:
•pro podporu imunitního systému,
•při léčbě všech druhů rakoviny,
•pro snížení toxických vlivů na játra při chemoterapii,
•u všech infekčních onemocnění včetně viróz,
•jako pomocný lék při léčení anemie (podporuje tvorbu krvinek),
•při zažívacích potížích, cukrovce, zánětu žaludku a střev,
•ke stabilizaci funkce jater, žlučníku i potních žláz,
•pro snížení krevního tlaku,
•při ekzémech, bércových vředů, křečových žilách, paradentóze,
•při léčbě candidové infekce.
zdroj: http://vyziva.danjutsu.com
%%%%%%%%%%%%
cituji z:
http://drogy.abecedazdravi.cz/koureni-neskodi-jen-plicim-ale-ucpava-i-cevy
Kouření neškodí jen plicím, ale ucpává i cévy
AbecedaZdraví.cz > Drogy > Kouření neškodí jen plicím, ale ucpává i cévy
"Dříve se kouřením zabývali především onkologové, dnes je ale zřejmé, že jeho vliv na stav a fungování cév je také důležitý," říká Štěpán Svačina, přednosta III. interní kliniky pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Kupříkladu typickým pacientem, který je hospitalizován na kardiologii s prvním infarktem, je zhruba padesátiletý muž-kuřák.
Cigaretový kouř tedy není jen příčinou nádorového bujení, ale je také jedním z faktorů, které vedou k ucpávání cév, čili ateroskleróze. A tu nejčastěji způsobuje takzvaný metabolický syndrom. Ten - zjednodušeně řečeno - označuje pět hlavních příznaků, které vedou k rozvoji cukrovky, ucpávání cév a následně k srdečnímu infarktu či mozkové mrtvici. Vedle kouření patří k příznakům vysoká hladina cholesterolu, cukrů a triglyceridů v krvi a spolu s tím vysoký krevní tlak.
Cigaretový kouř ovlivňuje i inzulín
Syndrom upozorňuje na nebezpečný druh obezity, při kterém se tuk ukládá v oblasti břicha. Pokud tělo dlouhodobě dostává více energie, než vydá, přebytečnou energii nejen uloží v podobě tukových polštářů, ale navíc přestane tuky a cukry správně zpracovávat. Z tukové tkáně, která obepíná pas, se dostávají škodlivé látky do vnitřních orgánů těla a buňky přestávají reagovat na inzulín. Právě nesprávné fungování inzulínu způsobuje vysoký krevní tlak a ovlivňuje hladinu krevních tuků (tedy cholesterolu a triglyceridů).
Jak se ukazuje, na správné fungování inzulínu má vliv i kouření. Proto je kupříkladu pražské Centrum léčby závislosti na tabáku nově součástí Centra preventivní kardiologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Zanechání kouření je totiž spolu se snížením váhy a změnou stravovacích návyků jednou z možností, jak si prodloužit život.
Většina kuřáků by raději přestala
Jak říká vedoucí centra a specialista na problematikou kouření Eva Králíková, v Česku kouří asi 30 procent dospělé populace, přitom ale 70 procent z nich, tedy asi jeden a půl miliónu lidí, si přeje přestat. Bez léčby se to daří jen málokterému z nich. To je také důvod, proč v letošním roce vzniklo celkem šest center léčby závislosti na tabáku. Zatím jsou již ve zmiňované Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Fakultní nemocnici Motol v Praze, Fakultní nemocnici Plzeň, Fakultní nemocnici Olomouc a Fakultní nemocnici Brno. Otevření dalších tří se chystá do konce letošního roku.
V centrech jsou jednak odborníci na problematiku kouření, ale také ti, kteří mají zkušenosti s léčbou závislosti jako psychiatři a psychologové. Zároveň je zde lékař, který se zabývá nemocemi srdce a cév vedoucími k infarktům a mozkovým mrtvicím.
Pokud si opravdu přejete přestat kouřit a souhlasíte s plánem léčby, objednejte se na úvodní návštěvu. Zde bude stanovena míra závislosti na nikotinu a také další vyšetření, jako je měření tlaku, pulsu, výšky, hmotnosti, obvodu pasu, případně tělesného tuku a plicních funkcí. Lékaři zjistí, jaké nemoci vás ohrožují, a posoudí i intenzitu kouření. Případně doporučí léky k potlačení abstinenčních návyků či náhradní nikotinovou léčbu. Tu si v centru můžete koupit s třicetiprocentní slevou. Léčba je jinak zcela zdarma.
Na dalších návštěvách se mohou opakovat některá vyšetření. Můžete se také setkávat s lidmi, kteří mají podobné problémy, a hledat řešení, jak změnit své denní návyky. Při dalších kontrolních návštěvách se měří například množství vydechovaného oxidu uhelnatého. Lékař s vámi bude hovořit o abstinenčních příznacích a poradí, jak se s nimi vyrovnat. Pokud se vám podaří rok nekouřit, jste považováni za abstinenta. Úspěšnost léčby je asi 25 procent.
Kde najdete centra Léčby závislosti na tabáku
Brno:
Fakultní nemocnice Brno-Bohunice Klinika plicních nemocí a tuberkulózy Jihlavská 20, Brno Telefon: 532 231 111
Olomouc:
Fakultní nemocnice Olomouc Klinika plicních nemocí a tuberkulózy I. P. Pavlova 6, Olomouc Telefon: 588 441 111
Plzeň:
Fakultní nemocnice Plzeň Klinika TRN Třída Dr. E. Beneše 13, Plzeň Telefon: 377 401 111
Praha 2:
Referenční centrum léčby závislosti na tabáku III. interní klinika 1. LF UK a VFN Poliklinika VFN Karlovo náměstí 32, 120 00 Praha 2 Telefon: 224 966 608 (telefonické objednávání denně 8 - 10 h)
MUDr. Eva Králíková, CSc., MUDr. Lenka Štěpánková, MUDr. Kamila Zimová
Praha 5:
Fakultní nemocnice Motol Pneumologická klinika V Úvalu 84, Praha 5 Telefon: 224 431 111
Další informace získáte na telefonním čísle 844 600 500 každý všední den od 12 do 20 hodin. Za cenu místního tarifu se můžete o svých potížích se závislostí poradit se speciálně vyškolenými mediky.
zdroj: ihned.cz
..................................................
http://drogy.abecedazdravi.cz/cigareta-je-droga
http://bylinky.abecedazdravi.cz/
http://zdrava-vyziva.abecedazdravi.cz/ceske-potraviny-sama-nahrazka
KOMBUCHA
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/caje-lecive-kombucha
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/spankovy-hormon-se-v-cesku-nesmi-prodavat
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/acerola-prirodni-zdroj-vitaminu-c
%%%%%%%%%%%%%%%%
cituji z:
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/rakytnik-rostlina-budoucnosti
RAKYTNÍK – ROSTLINA BUDOUCNOSTI
AbecedaZdraví.cz > Doplňky stravy > RAKYTNÍK – ROSTLINA BUDOUCNOSTI
CITRONÍK SEVERU
Rostlina budoucnosti, tak je nazýván rakytník řešetlákový, který bývá označovaný někdy jako citroník severu, protože obsahuje vysoký podíl vitaminu C.
Jediná oranžová bobulka obsahuje denní doporučenou dávku tohoto vitaminu!
Rostlinou budoucnosti byl nazvaný i proto, že je využitelný celý beze zbytku. Pro náš organizmus jsou zdravé nejen plody, semena, květy, ale i listy, větve, kůra a kořen. Jenže rakytník má na sobě jednu nemilou „věc“, a tou jsou velmi špičaté, dlouhé a tvrdé ostny. Také proto byl u nás dlouhou dobu využívaný pouze jako okrasný či zpevňující keř. V posledních letech se však stále víc a víc ukazuje, jaké důležité látky tahle rostlina obsahuje, a tak se výrobci potravin předhánějí ve využívání jeho plodů, z nichž vyrábějí nejrůznější šťávy, džemy a oleje. Problémem však je tepelné zpracování, díky němuž se spousta potřebných látek vlastně „vypaří“. Společnost TEREZIA COMPANY přišla však při zpracování tohoto produktu s něčím novým. Suší plody při nízkých teplotách, čímž se zachovají účinné látky, a upravuje je do kapslí, které se velice lehce spolknou. A protože chuťově „nasládle trpký“ rakytník opravdu nepatří mezi nejoblíbenější „ovoce“, umožní tak svými kapslemi dokonalý příjem veškerých potřebných látek do našeho organizmu.
ZNALI HO UŽ TIBEŤANÉ
Rakytník řešetlákový byl známý pro své příznivé účinky již dávno. V lidovém léčitelství ho využívali obyvatelé Sibiře, Mongolska a některých oblastí Číny. Používal se při plicních, zažívacích, jaterních i kloubních onemocnění a dokonce byla tahle dřevina využívaná ve starodávné kosmetice. V tradiční tibetské medicíně patří rakytník k vysoce efektivní bylině, která se používá k zastavení krvácení při poškození plic, při kardiovaskulárních onemocněních a nejrůznějších intoxikací. Jeho latinský název Hippophae rhamnoides pochází ze staré řečtiny a v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové totiž zaznamenali, že zvířata, která se pásla v oblastech, kde tato dřevina rostla, přibírala na váze a jejich srst měla nádherný lesklý nádech.
V ČEM JE RAKYTNÍK DOBRÝ?
Kromě vitaminu C je rakytník výbornou zásobárnou vitaminu A, dále organických kyselin a má značné biostimulační účinky, díky nimž podporuje imunitní systém. Užívání rakytníku je proto velmi dobré při nejrůznějších virózách, chřipkách a angíně. Dokonce někteří lidoví léčitelé doporučují užívat při těchto onemocněních pouze rakytník bez nějakých dalších „umělých“ léků. Ale rakytník zajišťuje nejen rekonvalescenci při nachlazeních. Podporuje také tvorbu žluči a trávicích enzymů, reguluje krevní oběh a povzbuzuje činnost jater a plic. Vynikající je pro očistu organismu od toxických zplodin, zlepšuje stav kloubů při revmatismu. Doporučuje se jako obranná látka proti následkům civilizačního stresu, ale pomáhá i ke zvýšení pružnosti a průchodnosti cév. Rakytník přirozeně obsahuje i semena, která jsou zdrojem oleje, proto se mohou kapsle využít i jako analgetikum – tlumí bolest, pomáhá při arteroskleróze, nebo při žaludečních vředech. Také obnovuje žaludeční sliznici a ničí bakterii, která je původcem vředů.
RAKYTNÍKOVÝ OLEJ
Rakytníkový olej má v sobě nesmírné množství biologicky aktivních látek, takže jako přírodní olej nemá žádnou konkurenci a přitom nemá žádné vedlejší účinky. Zvyšuje odolnost organizmu a chrání ho před volnými radikály. Blahodárně působí na pružnost a průchodnost cév a sráženlivost krve, ale především působí na sliznici trávícího ústrojí a regeneruje ji, stejně tak je schopný podporovat správnou funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí. Rakytníkový olej se skládá převážně z esterů mastných kyselin, ale obsahuje určité množství alkoholů, karotenoidů, vitaminu E, sterinů, triterpenových kyselin. Nejaktivnější složkou rakytníkového oleje je provitamin D. Ten zabraňuje vstřebávání cholesterolu do krevního séra a spolu s dalšími biologicky aktivními látkami pomáhá při ateroskleróze. Za zmínku stojí i vysoký obsah karotinu a vitaminu E. Ty zajišťují stabilitu oleje a vitamin E je přírodní antioxidant.
Zkrátka RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ díky svému obsahu velkého množství cenných látek dokáže pomoci při skutečně nejrůznějších problémech. Navíc nejsou známy případy jakýchkoli nepříznivých účinků, takže našemu organizmu naprosto nevadí ani jeho dlouhodobé užívání.
Více na www.irakytnik.cz
%%%%%%%%%%%%%%%%
B 17
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/vitamin-tretiho-tisicileti-bombarder-b17
www.b17.cz
APRICARC
ooooooooooooooooooooooo
HŘEBÍČEK
http://bylinky.abecedazdravi.cz/hrebicek-flos-caryophylli-aromatici
%%%%%%%%%%%
http://filosofie-zdravi.abecedazdravi.cz/
http://drogy.abecedazdravi.cz/
cituji z: http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/reakce-dr-petra-forta-na-medialni-diskusi-o-ucinnosti-doplnku-stravy POLEMIKA O ALTERNATIVNÍ LÉČBĚ