Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovina PANKREATU - prevence - poradny -- jak si poradit se strachem -- obraťte se na psychologa

10. 5. 2012

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
http://www.lecba-rakoviny.cz/poradna

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

CITUJI Z PĚKNÉHO PORTÁLU:

http://www.rakovina.estranky.cz/

Rakovina pankreatu
Stravovací návyky, které působí preventivně proti rakovině pankreatu, mohou být velice důležité, protože tato rakovina odolává léčení zvláště silně. Nejdůležitější rada, jak rakovině slinivky uniknout opět zní jezte více ovoce. Jedna švédská studie zjistila, že snězení 1 citrusového plodu denně snižuje riziko proti těm, kteří ho snědí za týden až o polovinu až 2/3.Dokonce by ovoce mohlo být i protijedem proti masité stravě, která vznik rakoviny pankreatu podněcuje.
RAJČATA obsahují lykopen pohromu pro rakovinu. Pokud je v krvi nízká hladina lykopenu, je riziko onemocnění až pětinásobné.Tento pigment, který dává rajčatům červenou barvu bohatě obsahuje také meloun.
FAZOLE a sója jsou vysoce účinné v boji proti rakovině
POZOR NA MASO A TUKY. Riziko onemocnění zvyšuje příliš mnoho smaženého a grilovaného masa a uzených a solených výrobků.


Rakovina žaludku
Rakovina žaludku stojí stále v popředí hlavních příčin úmrtí. Mnoho odborníků přiznává úspěch v poklesu rakoviny zejména proto, že díky chlazení je ovoce a zelenin dostupná celý rok. Ochranné účinky ovoce a syrové zeleniny potvrdilo mnoho studií. Každý, kdo se bojí rakoviny žaludku by měl jíst velké množství salátů.Po rozsáhlé studii téměř 70000 mužů japonského původu se zdá, že při boji s rakovinou žaludku zelenina poráží ovoce.Zvláště účinnou byla křížnatá a zelená zelenina.
ZELÍ skutečně může mít ohromnou sílu proti rakovině žaludku. Snižším výskytem rakoviny jsou spojeny i čínské zelí, špenát, tykev, baklažán a zelené fazole.
ŠALOTKA je nejúčinnější z cibulovin. Dále následuje česnek a jeho lodyhy, čínská pažitka a cibule.
ZELENÝ ČAJ spolu s černým čajem neutralizují tvorbu nitrosaminú - silných karcinogenů.
MISO pasta ze sojových bobů je plná protirakovinných látek
POZOR NA SÚL, MASO A TUK.


Rakovina prsu
Rakovina prsu patří k nejčastějším nádorovým onemocněním žen. Navzdory tomu, že bylo dosaženo značného pokroku v diagnóze i v léčbě, je procento úmrtí na tuto chorobu v naší zemi jedno z nejvyšších na světě. Jedním z důvodů tohoto stavu je skutečnost, že značná část onemocnění je diagnostikována pozdě, v pokročilém stádiu. Základním předpokladem úspěchu léčby je včasná diagnóza. Proto autorka ženy seznamuje s možností samovyšetřování, příčinami, příznaky a diagnostikou onemocnění. Dále se v publikaci věnuje problematice léčby (chirurgické, radiační, chemické a hormonální) a následné péče.
http://www.rakovina.estranky.cz/clanky/druhy-rakoviny-+/Universum

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

http://www.lecba-rakoviny.cz/poradna

Psychoonkologická poradna
http://www.linkos.cz/pacienti/psycholog.php?a=2

Poradna onkologa Jiřího Vorlíčka
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
http://zdravi.idnes.cz/poradna.asp?p=vorlicek2

http://zdravi.idnes.cz/poradna.asp


 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%


http://bockova.blog.idnes.cz/c/91546/Strach-ze-smrti.html 


http://www.mammahelp.cz/

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

níže cituji z precizního portálu:

http://www.rakovina.estranky.cz/clanky/druhy-rakoviny-+/Universum


Rakovina tlustého střeva
I když se ve vaší rodině vyskytla rakovina tlustého střeva a i když jste ve středním věku, stále můžete tuto zhoubnou nemoc změnou stravovacích návyků porazit.
Nikdy není pozdě pomocí výživy postup rakoviny přerušit. Na počátku stojí polypy. Pokud rostou, máte problém, pokud ne anebo pokud ustupují, děláte něco dobře. K většině změn dochází okolo 40. roku a výše. Proto je věk velmi důležitý k tomu, abychom stravovacími změnami mohli úspěšně potlačit rakovinu střev.
VLÁKNINA může pravděpodobnost vzniku rakoviny střev snížit až o 50%.Ačkoliv studie ukazují, že rakovinu odpuzuje vláknina obecně, nejlepší výsledky zaznamenaly pšeničné otruby.I po operaci sáhněte po obilninách a konzumujte pšeničné otruby kvůli blokování návratu rakoviny. Při výzkumech bylo zjištěno, že za pouhých 6 dní pšeničné obilniny potlačily cokoliv, co v tlustém střevě podporuje rakovinu.
DARY MOŘE jsou jedním z nejrychlejších způsobů, jak zastavit růst polypů, a tak snížit riziko rakoviny.Dávky rybího tuku, alespoň v začátku musí být dosti vysoké asi 225 g makrely denně. Potom k zabránění, aby se buňky zvrhly pravděpodobně stačí dávky nižší.
ZELÍ a jeho příbuzní jsou č.1 v boji proti rakovině. Zřejmě to způsobuje velké množství indolů, což jim dává sílu do rakoviny tlustého střeva zasáhnout. Konzumace zelí jednou až 3x týdně snižuje riziko onemocnění až o 60% proti těm ,kteří ho jedli jednou za měsíc nebo vůbec.
VÁPNÍK nepochybně potlačuje fyziologické události, které vedou k rakovině střeva.
ACIDOFILNÍ MLÉKO ke dvojici vápníku a vitamínu D přidává další účinnou látku Lactobacillus.
PEKTIN v jablkách, banánech, hruškách, meruňkách a švestkách je jedinečný
POZOR NA TUK a ČERVENÉ MASO A ALKOHOL HLAVNĚ PIVO.


%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%


http://www.zdn.cz/denni-zpravy/profesni-aktuality/americti-vedci-zkouseji-vakcinu-proti-rakovine-pankreatu-156875


Američtí vědci zkoušejí vakcínu proti rakovině pankreatu

 
30.9.2003
Probíhající výzkumy amerických odborníků by mohly vést k přípravě vakcíny proti rakovině slinivky břišní. Hlavní látkou v prototypu vakcíny je podle něho protein, který se odebírá z pacientova nádoru. Výsledky jsou povzbudivé, zaznělo na evropské onkologické konferenci v Kodani...

KODAŇ - Probíhající výzkumy amerických odborníků by mohly vést k přípravě vakcíny proti rakovině slinivky břišní. Na evropské onkologické konferenci to v Kodani prohlásil doktor Robert Maki z Memorial Sloan- Kettering Center v New Yorku citovaný agenturou AFP.

Hlavní látkou v prototypu vakcíny je podle něho protein, který se odebírá z pacientova nádoru. Výsledky jsou povzbudivé. Vakcína už byla použita při experimentální léčbě deseti pacientů, informoval doktor Maki, který se na programu podílí. Jeden z nich je přitom po aplikaci po pěti letech naživu a bez příznaků choroby; v průměru všech deset pacientů žilo dva a půl roku.

Tento výsledek je velmi povzbudivý, protože po operaci pacienti přežívají v průměru 14 až 15 měsíců, řekl Maki. Zhoubný nádor slinivky břišní totiž patří k nejobtížněji léčitelným druhům rakoviny.

„Testy ukázaly, že jsou pacienti, kteří na tuto vakcínu reagují, a my tedy věříme, že vakcína zasahuje rakovinu,“ pravil s dávkou opatrnosti. Podotkl, že přehnaný optimismus není na místě a že je třeba dalšího bádání, aby bylo možno vakcínu používat pro léčbu všech nemocných se zhoubným nádorem slinivky břišní.


Lepší představu o účinnosti budou mít vědci až poté, co se experimentální léčba vyzkouší na větším počtu nemocných.Více než 95 procent pacientů rakovinou slinivky břišní umírá do dvou let po stanovení diagnózy, úmrtnost u těch, kterým byl nádor úplně odstraněn, je stále devadesátiprocentní, připomenul doktor Maki.

ČTK